NG Kütahya Seramik

Home / NG Kütahya Seramik
NG Kütahya Seramik

NG Kütahya Seramik

NG Grup, 5 fabrikasında yıllık 100 milyon parçalık üretim kapasitesi ile dünyanın en büyük porselen üretim hacmine sahiptir. Ev serisi, otel serisi, sanat evi serisi ürünleri, Naturaceram ve Mitterteich markaları ve sürekli yenileri açılan mağazaları ile tüketiciyle buluşuyor. Çevreye duyarlı, en son teknoloji ile üretilen yüksek kalite ürünler; tasarım ve ARGE faaliyetlerine verilen önemle sürekli gelişiyor ve yenileniyor. NG Grubun porselen yatırımlarının uluslararası başarısı da Türkiye’nin göğsünü kabartıyor. Avrupa’nın en büyük porselen markalarından Mitterteich Porzellan 120 yıllık geçmişi, tecrubesi ve ileri teknolojisi ile 2005 yılında NG Grup tarafından ülkemize kazandırıldı.

Seramik alanında vizyonunu “kalite, hizmet ve yenilikte sektör lideri” olarak belirleyen NG Grup, bu hedefini sürekli yukarı taşıyor. Son teknolojinin kullanıldığı üretim tesislerinde binlerce farklı desen ve renk seçeneğiyle, 10cm x 10 cm den 100 cm x 50 cm ölçülerine uzanan ebat alternatifleriyle, yer-duvar karosu, sırlı porselen karo ve cam mozaik üretimi yapılıyor. Doğayı tüm gerçekliği ile dijital baskı tekniği kullanarak seramiğe taşıyan Origitile koleksiyonu ve her biri el emeği göz nuruyla üretilen Brezza cam koleksiyonları, grubun önde gelen markaları olarak sektörde beğeni topluyor.

Türkiye’nin güçlü ekonomik geleceği için tekel olmanın değil, rekabetin öneminin farkında olan NG Grup, Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında kendi makina parkurunu sürekli güncellemek için son teknolojiyle makinalar üretiyor. Bunun yanında isteyen girişimcilere talep dahilinde teknik bilgi de sağlayan NG Makina sıfırdan yeni porselen fabrikaları kurabilecek bir kapasiteyle çalışıyor.